Przedpokój wita gości

Przedpokój wita gości

Kiedy zabieramy się za aranżacje wnętrz w pierwszej kolejności myślimy o salonie czy kuchni, ale to często jest błąd, bo kiedy ktoś do nas przychodzi to najpierw widzi przedpokój.

Przedpokój to dopiero początek

To właśnie jest miejsce, które powinniśmy urządzać i zadbać o nie w pierwszej kolejności, tymczasem często traktujemy je zupełnie po macoszemu i niespecjalnie przejmujemy się jego wyglądem. Bez względu na to czy jest on duży czy mały, wąski i długi czy też wyjątkowo malutki to jest wiele możliwości, jak urządzić go tak, aby budził podziw i był wspaniałym preludium do dalszej części naszego domostwa. Wbrew pozorom, przy odrobinie wyobraźni, można stworzyć piękne cacko.

Podstawa musi być

Przede wszystkim przedpokój musi mieć swoje podstawowe elementy, bez których nasze funkcjonowanie byłoby niemal zagrożone. Po pierwsze muszą być wieszaki i tutaj mogą mieć one różne kształty i mogą być wykonane z różnych elementów. Nie trzeba wcale udawać się do sklepu, wystarczy wykorzystać to, co mamy w domu. Razem z nimi nie możemy zapomnieć o miejscu na buty oraz najlepiej dużej i pojemnej szafie.

Stylowo i funkcjonalnie

Jeżeli chcemy, aby tego typu wnętrza były stylowe to na ścianie można położyć cegiełkę, która sprawdzi się również wtedy, gdy będziemy chcieli zrobić remont i zmienić jej kolor na inny. Jeżeli nasz przedpokój jest wąski to możemy pokusić się o duże lustro. Spore znaczenie ma tutaj też oświetlenie, które nada całemu wnętrzu wyjątkowego klimatu. Gdy mamy sporo miejsca zainwestujmy w ławeczkę, pufę lub inny tego typu mebel, który też może nadać wnętrzu charakteru. Na ścianie mogą zawisnąć też stylowe obrazy czy zdjęcia w antyramach i nie tylko. To jedna z wielu opcji, które warto wziąć pod uwagę chcąc odmieć swój korytarz i witać swoich gości w należyty sposób.

Wnętrza i ich urządzanie to nie jest łatwe zadanie, ale można wszystko dobrze sobie poukładać i zaplanować tak, żeby było i ładnie i funkcjonalnie. Dzisiaj możliwości jest bardzo dużo, trzeba je wykorzystywać i szukać okazji.