Typy umywalek nablatowych

Typy umywalek nablatowych

Większość Polaków urządzając łazienkę decyduje się na kupno umywalki nablatowej. Niemniej jednak warto pamiętać, że umywalek tego typu jest bardzo wiele. Przede wszystkim różnią się one materiałem, z jakiego są wykonane, ale również designem.

Umywalki ceramiczne

Przede wszystkim trzeba wyróżnić umywalki nablatowe ceramiczne. Zdecydowanie to właśnie ten typ umywalek jest najczęściej widoczny w polskich domach. Dlaczego właśnie ceramika jest tak popularna? Prawdopodobnie jest to efekt posiadania przez ten materiał kilku ważnych cech.

Po pierwsze, ceramika to materiał, który cechuje się dosyć dużą odpornością. Dzięki temu, można być spokojnym o wytrzymałość umywalki ceramicznej. Ponadto, nie bez znaczenia jest na pewno również to, że czyszczenie tego typu umywalki jest dziecinne proste. Wszelki bród zlikwidować można przy użyciu zwykłej mokrej szmatki.

Porcelana jako materiał na umywalkę

Ciekawe są na pewno również umywalki nablatowe z porcelany. Nie są one zbyt często spotykane, gdyż porcelana nie należy do najmocniejszych materiałów. Z tego też powodu, porcelanową umywalkę po prostu łatwo jest rozbić.

Nie mniej jednak, niektórzy decydują się na porcelanowe umywalki nablatowe z racji tego, ze prezentują się one naprawdę znakomicie. Bezapelacyjnie uznać je należy za najelegantsze umywalki.

A może metal?

Zdarza się, że umywalki wykonywane są również z jednego z metali. Czy jednak jest to dobre rozwiązanie? Z praktycznego punktu widzenia wydaje się, że nawet bardzo dobre. Stalowej, czy aluminiowej umywalki nablatowej właściwie nie da się rozbić. Ponadto, czyszczenie takiej umywalki jest tak samo proste, jak czyszczenie umywalki ceramicznej. Czy jednak pod względem estetycznym umywalki metalowe są wartościowe?

Niewątpliwie, wiele umywalek metalowych nie jest zbyt ładnych. Są to tanie umywalki, które nie prezentują się dobrze. Niemniej jednak, jeśli do produkcji wykorzysta się najwyższej jakości metal i zajmie się nią dobry producent, metalowa umywalka może doskonale uzupełnić nowoczesną łazienkę.

Szklane umywalki

Za najbardziej futurystyczne i designerskie uważa się umywalki szklane. Występują one w bardzo wielu różnych formach. Niewątpliwie, nie są odpowiednie w przypadku wnętrz industrialnych, jednak w nowoczesnych wnętrzach wyglądają doskonale.

Jeśli jednak chodzi o ich praktyczne zastosowanie jest nieco gorzej. Przede wszystkim, wyszorowanie tego typu umywalki często jest prawdziwą udręką. Niemniej jednak, wiele zależy również od rodzaju i jakości zastosowanego szkła.