Jak wybierać drzwi zewnętrzne do domów?

Jak wybierać drzwi zewnętrzne do domów?

Każdy kto planuje kupno i montaż drzwi wejściowych ma do podjęcia trudną decyzję. Po pierwsze trzeba się zdecydować na typ materiału ,z jakiego mają być drzwi. Po drugie, ważną kwestią jest dopasowanie ich do domu pod względem estetycznym.

Wejściowe drzwi z drewna

Niewątpliwie, drzwi drewniane to najczęstszy wybór, jeśli chodzi o drzwi wejściowe. Wynika to z tego, że drzwi tego typu są bardzo eleganckie, a na dodatek są również trwałe. Drewno jest dzisiaj najpopularniejszym materiałem zarówno jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne jak i wewnętrzne. Niemniej jednak, o ile w przypadku wnętrza domu w zasadzie każdy rodzaj drzwi drewnianych jest dobry, o tyle drzwi zewnętrzne najlepiej jeśli są z drewna klejonego. Rzecz w tym, że ten typ drewna jest mocniejszy od drewna litego, a wytrzymałość drzwi frontowych jest szczególnie istotna.

Wybór gatunku drewna

Samo podjęcie decyzji o kupni drzwi drewnianych to dopiero początek na drodze do wyboru drzwi wejściowych. Pozostaje bowiem jeszcze wybór gatunku drewna, z jakiego wykonane mają być drzwi. Wybór w tej kwestii jest generalnie bardzo duży. Za jedne z najmocniejszych uważane są drzwi z dębu oraz sosny. Niemniej jednak, nie są to jedyne gatunki drewna, które nadają się do konstrukcji drzwi wejściowych. Dobry jest również mahoń, czy jesion – warto tutaj polecić drzwi firmy Art-Tom dostępne na stronie www.art-tom.pl.

Warto zauważyć, że wybierając gatunek drewna warto kierować się nie tylko wytrzymałością materiał€, ale również tym jak wygląda. Chodzi o to, że to właśnie gatunek drewna decyduje o tym, czy drzwi są jasne czy też ciemne oraz jaka jest ich faktura i wzornictwo. Każde drzewo ma nieco inne słoje, przez co drzwi wyglądają zupełnie inaczej w zależności do tego jakie drewno się wybierze.

Ściany domu a kolor drzwi

Warto zauważyć, że zastanawiając się nad tym, jak powinny wyglądać wejściowe drzwi drewniane trzeba zwracać uwagę nie tylko na to, z jakiego gatunku drewna są wykonane, lecz również jak ich kolor i wzornictwo pasują do ścian domu. Niektórzy w przypadku ciemnych ścian zawsze wybierają również drzwi drewniane w ciemnym kolorze. Inni natomiast decydują się na coś zupełnie innego. Wybierają oni drzwi na zasadzie kontrastu, to znaczy jeśli ściany są ciemne, to drzwi wykonane są z jasnego drewna, w przypadku jasnych ścian jest odwrotnie.

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *