Upadłość konsumentów: upadłość konsumencka stała się fenomenem klasy średniej.

Upadłość konsumentów: upadłość konsumencka stała się fenomenem klasy średniej.

Jak obecnie wygląda upadłość konsumencka w Polsce dla rodziny z pokolenia wyżu demograficznego. Innymi słowy, typowa rodzina klasy średniej. Wcześniej uważaliśmy rodziny z klasy średniej za stereotypową grupę, którą cechuje stabilność finansowa i witalność, jaką zapewniają amerykańskiemu systemowi gospodarczemu. Jednak to rodzina klasy średniej stała się teraz stereotypowym filarem upadłości konsumenckiej.

Zjawisko to zaobserwowałem w swojej praktyce upadłości konsumenckiej. Oprócz niektórych naprawdę ubogich klientów, których reprezentuję pro-bono w ramach projektu, większość moich klientów jest w pewnym stopniu wykształcona i wykonuje lub wykonywała typowe zawody, które napędzają gospodarkę. Większość z nich nie jest młoda.

Jednak upadłości konsumenckiej były niegdyś główną domeną młodych i zmagających się z trudnościami, wykształconych, którzy wydawali swoje pieniądze lekkomyślnie, lub tych z młodymi rodzinami, które nie miały kont oszczędnościowych, aby przeprowadzić ich przez chude lata. Wydaje się jednak, że musimy teraz odrzucić te stereotypy dotyczące dłużników masy upadłości konsumenckiejj. Coraz częściej nawet rodziny z wieloletnim pozytywnym doświadczeniem finansowym, własność domowa i doskonały kredyt znajdują się w dziurkach finansowych, z których nie mogą się wydostać.

Wall Street Journal zawierał artykuł na pierwszej stronie gazet: „Nowa grupa pęcznieje Sądem Upadłościowym”. Dziennikarska opowieść skupiała się na wschodzącej klasie Amerykanów w średnim wieku, którzy sprawiają, że ponura odyseja z wygodnych okoliczności jest zerwana.

Obecnie wydaje się, że grupa demograficzna o najwyższym wskaźniku upadłości konsumenckiej osobistych w Stanach Zjednoczonych to nie osoby z niskim wykształceniem w najmłodszej grupie wiekowej (25-34 lata), ale raczej klasa średnia, wykształceni, pracownicy umysłowi w przedziale wiekowym 35-44 i 45-54 lata, co stanowi istotną zmianę w porównaniu z dekadą temu.

Wszystko o upadłości konsumenckiej


Wzrost liczby osób w średnim wieku, należących do klasy średniej, które złożyły wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, wynika w dużej mierze z rosnących kosztów leczenia, niestabilnego rynku pracy i lat łatwych pieniędzy pochodzących z agresywnego marketingu kart kredytowych. Ponadto dzisiejszy wyż demograficzny nie jest tak oszczędny, jak ich rodzice w epoce depresji, być może w dużej mierze w wyniku presji społecznej i pokus finansowania amerykańskiego marzenia poprzez zakupy i wydatki przekraczające ich możliwości. Wszystko to doprowadziło do ogromnego zadłużenia osobistego, z którym wiele rodzin klasy średniej staje się coraz mniej w stanie sobie poradzić, zwłaszcza w sytuacji, gdy gospodarstwo domowe staje się nadmiernie rozbudowane. Wiele osób w średnim wieku, które zaciągnęły znaczne pożyczki, rozwiało obawy, twierdząc, że spodziewają się dłuższego życia i dłuższej pracy.

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *